Posiłki

Specjaliści biją na alarm. Prawie połowa maluchów jest niedożywiona! Okazuje się, że przeciętny dziecięcy jadłospis jest źle skomponowany. Dzieci w swoim jadłospisie mają za dużo słodyczy, potraw mącznych, a za mało tych, które zawierają błonnik i witaminy (warzywa i owoce), wapń (mleko i jego przetwory), a także żelazo (czerwone mięso, zielone warzywa liściaste) i „dobre” tłuszcze (ryby morskie). 

W wieku przedszkolnym kształtują się zdrowe nawyki żywieniowe, dlatego też w naszej placówce staramy się zachęcić skarby do tego, by jadły to, czego najbardziej potrzebuje rozwijający się organizm. 

W trosce o prawidłowy rozwój przedszkolaków oferujemy codzienne wyżywienie w postaci zbilansowanych posiłków, specjalnie dostosowanych do aktualnej pory roku. Zachowanie właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczy i witamin to lokata w dobre zdrowie w dzieciństwie, która zaprocentuje w dorosłym życiu. Menu w naszym przedszkolu ułożone jest z myślą o utrzymaniu prawidłowego metabolizmu rosnącego dziecka i wykształceniu odpowiednich nawyków żywieniowych. 

Obiady przygotowywane są w formie cateringu.

Zapewniamy cztery smaczne domowe posiłki (8.00 - 8.30 śniadanie, 11.30 - 12.00 obiad, 14.00-14.30 podwieczorek, 16.40 przekąska) przygotowywane w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez rejonową stację sanitarną

 

modul diagnoza terapia