Metoda Play Attention

Play Attention wygląda jak gra komputerowa a jest nowoczesnym systemem wykorzystującym zapis fal mózgowych do wspierania uwagi i koncentracji. Metoda kierowana jest do najstarszej grupy dzieci w przedszkolu, ponieważ wymaga pewnych umiejętności wynikających z wieku rozwojowego.

Dziecko wykonuje serię ćwiczeń podobnych do gier komputerowych. Zaopatrzone jest w opaskę na nadgarstek z wbudowanymi czujnikami, które rejestrują poziom koncentracji uwagi oraz procesy poznawcze i myślowe. Informacje te są przesyłane do modułu połączonego z komputerem tak, że gracz może od razu zobaczyć jakie robi postępy.

Osoba korzystająca z Play Attention otrzymuje natychmiastowe informacje zwrotne o:

• Pozytywnych zmianach w koncentracji uwagi.
  • Rozwijaniu pamięci.
  • Umiejętności doprowadzania zadań do końca.
  • Umiejętności ignorowania bodźców rozpraszających.

galeria

Program umożliwia przedszkolakom sterowanie grami za pomocą koncentracji. Play Attention pozwala na systematyczne rozwijanie umiejętności koncentracji, daje możliwość kontroli nad procesami uwagi. Niezwykle atrakcyjna forma aktywności znacznie zwiększa motywację do pracy.

Przedszkolak koncentrując się – gra i osiąga sukcesy. Gdy dziecko się rozprasza kontynuowanie gry jest niemożliwe. A więc gracz na bieżąco weryfikuje stan swoich procesów uwagi, a po pewnym czasie uczy się je kontrolować.

Nowoczesna metoda, którą oferujemy naszym przedszkolakom wpływa pozytywnie na czas koncentracji, pamięć oraz funkcje poznawcze.

galeria 2

Program Play Attention kierowany jest głównie do dzieci 5-6 letnich kończących etap przedszkolny. Jesteśmy pierwszym przedszkolem wykorzystującym tą metodę powszechnie dostępną wszystkim dzieciom uczęszczającym do placówki.