SZACHY W PRZEDSZKOLU

Szachy to królewska gra, która cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród naszych
przedszkolaków.

szachy1Gra w szachy inicjuje sytuacje wymagające logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Zawiera wiele elementów wychowawczych. Kształtuje umiejętność panowania nad sobą oraz poczucie sprawczości. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy. Kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć i wytrwałość. Nauka gry w szachy wpływa na rozwój logicznego myślenia a tym samym na umiejętności matematyczne.

W naszym przedszkolu zajęcia realizowane są w grupie 5 i 6 latków. Naukę gry w szachy prowadzi instruktor Karol Milewski.

Informacje o osobie prowadzącej:
Nazywam się Karol Milewski. Posiadam I kategorię szachową. W szachy gram od 8 roku życia i od tego czasu gram w tą piękną grę nieprzerwanie aż do dnia dzisiejszego. Jestem doświadczonym i certyfikowanym instruktorem i sędzią szachowym klasy III, jak również graczem na wielu turniejach. Posiadam niezbędne uprawnienia do nauczania, jak również kilkuletnie doświadczenie w pracy trenerskiej zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. W czasach juniorskich uczestnik Mistrzostw Polski w Olkuszu. Od 2018 roku prowadzę Szkołę Szachową i pracuję jako trener szachowy w wielu szkołach, domach kultury, klubach szachowych i przedszkolach. Wraz z instruktorami tworzymy „Akademię Szachową Białystok", którą reprezentuje. Aktualnie jestem studentem drugiego roku bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie w Białymstoku, a moje hobby to ekonomia, sport i historia.

szachy2

Szachy to gra, która ma wiele czynników wychowawczych, uczy odpowiedzialności, a także odwagi w podejmowaniu decyzji. Dzięki szachom dziecko przede wszystkim uczy się cierpliwości jak również uczy panowania nad sobą. Ta królewska gra niesie za sobą również korzyści z tytułu zapamiętywania, jak również kształtują wyobraźnię i zdolności matematyczne.

Jest dla mnie priorytetem, aby dziecku ta gra sprawiała przyjemność. W dobrej atmosferze osiąga wymarzone rezultaty. Według mnie warto grać w szachy i z każdym kolejnym krokiem poznawać tą grę coraz bardziej.

Link do naszego facebooka:
www.facebook.com/MATS.Szkolenia

modul diagnoza terapia