Zajęcia adaptacyjne

Zanim przedszkole „Wyspa skarbów” okaże się ulubionym miejscem zabaw i nauki naszych skarbów, dzieci muszą przejść przez etap rozstania z rodzicami oraz integracji z rówieśnikami w nieznanym do tej pory otoczeniu. Dla niektórych dzieci jest to trudny czas. Początki na wyspie skarbów nie muszą wcale być nieprzyjemne  ani dla dziecka, ani dla jego rodziców!

Zapraszamy serdecznie rodziców wraz ze swoimi skarbami na zajęcia adaptacyjne, które  odbędą się w drugiej połowie sierpnia. 

Na przedszkolnej „Wyspie Skarbów” tak organizujemy pierwsze dni pobytu dziecka w nowym otoczeniu, aby okres ten był łagodnym przejściem od indywidualnej zabawy w domu z mamą lub tatą do edukacji przedszkolnej i zabawy w grupie. Zajęcia w naszym przedszkolu pozwalają oswoić się dziecku z nową formą aktywności, nowym rytmem dnia oraz nowymi osobami, które pojawiają się w jego życiu. 

Organizowane przez nas spotkania adaptacyjne to przede wszystkim zabawy ogólnorozwojowe pod okiem doświadczonych Pedagogów, zajęcia umuzykalniające, artystyczne, ruchowe i plastyczne. Rodziców zachęcamy do spotkania i rozmowy z wychowawcami, panią dyrektor czy specjalistami..

 

modul diagnoza terapia