Kodowanie

Zajęcia z Kodowania realizowane są w ramach czesnego:

• W każdej grupie wiekowej 1 x w TYGODNIU przez osobę posiadającą uprawnienia do prowadzenia
Kodowanie, inaczej programowanie, to – najprościej mówiąc – pisanie kodu, który pozwoli nam uzyskać określony efekt w działaniu. Najprościej można go opisać jako kolejność poleceń, które należy wykonać, aby osiągnąć wyznaczony cel.
Słowo program kojarzy się głównie z komputerami i utożsamiane jest przede wszystkim z informatyką. Nic bardziej mylnego! Programowanie jest częścią każdej sfery życia i ma początek dużo wcześniej, przed uruchomieniem komputera.

W trakcie zajęć z kodowania dzieci poznają podstawowe zagadnienia programistyczne, wykorzystując do pracy urządzenia tj. komputer, ozobot, oraz zabawy offlinowe bazujące na naturalnej aktywności dziecka i wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku.

Czemu służą?

• Na zajęciach kodowania i programowania dzieci uczą się logicznego myślenia, zasad współpracy i jednocześnie podstaw programowania. Zajęcia te mają charakter ogólnorozwojowy i wpływają pozytywnie na różne sfery funkcjonowania dziecka, a ponadto odbywają się w przyjaznej atmosferze.