Szachy

Zajęcia realizowane są w ramach czesnego w małych grupach:

• W grupie wiekowej 5 i 6 -latków  1 x w TYGODNIU przez instruktora Karola Milewskiego.

Szachy to królewska gra, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków!

Czemu służą?

• Gra w szachy inicjuje sytuacje wymagające logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Zawiera wiele elementów wychowawczych. Kształtuje umiejętność panowania nad sobą oraz poczucie sprawczości. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy. Kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć i wytrwałość. Nauka gry w szachy wpływa na rozwój logicznego myślenia a tym samym na umiejętności matematyczne.
  • Szachy to gra, która ma wiele czynników wychowawczych, uczy odpowiedzialności, a także odwagi w podejmowaniu decyzji. Dzięki szachom dziecko przede wszystkim uczy się cierpliwości jak również uczy panowania nad sobą. Ta królewska gra niesie za sobą również korzyści z tytułu zapamiętywania, jak również kształtują wyobraźnię i zdolności matematyczne.

Informacje o osobie prowadzącej:

Nazywam się Karol Milewski. Posiadam I kategorię szachową. W szachy gram od 8 roku życia i od tego czasu gram w tą piękną grę nieprzerwanie aż do dnia dzisiejszego. Jestem doświadczonym i certyfikowanym instruktorem i sędzią szachowym klasy III, jak również graczem na wielu turniejach. Posiadam niezbędne uprawnienia do nauczania,jak również kilkuletnie doświadczenie w pracy trenerskiej zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. W czasach juniorskich uczestnik Mistrzostw Polski w Olkuszu. Od 2018 roku prowadzę Szkołę Szachową i pracuję jako trener szachowy w wielu szkołach, domach kultury, klubach szachowych i przedszkolach. Wraz z instruktorami tworzymy „Akademię Szachową Białystok”, którą reprezentuje.
Link do naszego facebooka:
www.facebook.com/MATS.Szkolenia