Zajęcia adaptacyjne

Na przedszkolnej „Wyspie” tak organizujemy pierwsze dni pobytu dziecka w nowym otoczeniu, aby okres ten był łagodnym przejściem od indywidualnej zabawy w domu z mamą lub tatą do edukacji przedszkolnej i zabawy w grupie.

Zajęcia w naszym przedszkolu pozwalają oswoić się dziecku z nową formą aktywności, nowym rytmem dnia oraz nowymi osobami, które pojawiają się w jego życiu.
Zanim nasze przedszkole okaże się ulubionym miejscem zabaw i nauki naszych Przedszkolaków, dzieci muszą przejść przez etap rozstania z Rodzicami oraz integracji z rówieśnikami w nieznanym do tej pory otoczeniu. Dla niektórych Dzieci jest to trudny czas- dlatego początkowo skupiamy się na wsparciu i zaopiekowaniu emocji Dziecka. Dokładamy wszelkich starań aby początki na przedszkolnej wyspie były spokojne, bezpieczne dla Dziecka oraz jego Rodziców.
Zapraszamy serdecznie Rodziców wraz ze swoimi Dziećmi na spotkania adaptacyjne, które umawiane są indywidualnie, dostosowując odpowiednie wsparcie do potrzeb Dziecka.
Organizowane przez nas spotkania adaptacyjne to przede wszystkim zabawy ogólnorozwojowe pod okiem doświadczonych Pedagogów, zajęcia umuzykalniające, artystyczne, ruchowe i plastyczne. Rodziców zachęcamy do spotkania i rozmowy z wychowawcami, panią dyrektor czy specjalistami.