Misja przedszkola

Powstanie tak wymagającego projektu przedszkola trwało kilka lat…

Przedszkolna „Wyspa” powstała z potrzeby stworzenia dzieciom miejsca, którego jeszcze nie było. Na mapie miasta brakowało bezpiecznej wyspy, gdzie po przybyciu każdy będzie miał równe szanse na pewny start. Wszystko w życiu zależy od perspektywy, którą przyjmiemy. Każdy z nas ma mocne i słabe strony, a ich świadomość pozwala poznać i zaakceptować siebie. Dzięki znajomości swoich predyspozycji możemy pewnie kroczyć przez napotykane przygody. Trzeba jednak pamiętać, że w zależności od tego, na czym będziemy się skupiać, to będzie dodawało lub zabierało nam siłę. Na wyspie pomagamy stawiać pierwsze kroki na nieznanym gruncie przy ścisłej współpracy ze specjalistami oraz Rodzicami. Uczymy poznawać i akceptować siebie i innych,  jednocześnie bazując na mocnych stronach Dziecka.

Dzięki kompleksowym oddziaływaniom Dzieci kończąc Przedszkole pewnie wkroczą w kolejny etap edukacyjny jakim jest szkoła!

Każdego dnia bierzemy odpowiedzialność za tworzenie drugiego domu Państwa Dzieci.

Naszymi głównymi priorytetami pracy są :

• Podmiotowe traktowanie i szanowanie każdego Dziecka. Zachowanie dzieci to wierzchołek góry lodowej, pod którą ukryte są prawdziwe potrzeby Dziecka.
  • Pozytywne budowanie relacji i współpracy z Rodzicami w celu dobra DZIECKA.
  • Tworzenie współpracującego zespołu specjalistów z pasją. Zauważamy i reagujemy na każdą zmianę dziecka. Uczymy, wychowujemy i wspieramy.