Nasze przedszkole

Przedszkolna „Wyspa” to wyjątkowe miejsce dla Państwa dzieci. Powstanie projektu przedszkola przyjaznego dziecku, opartego o najnowszą wiedzę i metody wspierające rozwój trwało kilka lat. Przedszkole tworzone jest przez grupę specjalistów, posiadających kilkunastoletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje.

Badania naukowe prowadzone w Wielkiej Brytanii wskazują, iż duży odsetek dzieci charakteryzuje się brakiem dojrzałości szkolnej. W naszym przedszkolu wprowadzamy metody właściwie stymulujące młodego człowieka. Chcemy w ten sposób ułatwić start naszym przedszkolakom w dalszym życiu. Dobra podstawa to źródło dalszych sukcesów.

Nowoczesne metody pracy to tylko jeden z elementów projektu przedszkola przyjaznego rozwojowi dziecka. Oferta proponowanych zajęć jest bardzo szeroka. W naszym przedszkolu najważniejszy jest młody człowiek, który w zupełnie nowy sposób odkrywa:

ŚWIAT, SWOJE UMIEJĘTNOŚCI, ZAINTERESOWANIA, EMOCJE, POTRZEBY, DOBRE MANIERY, ZDROWE NAWYKI,

Na „Wyspie” umożliwiamy naszym przedszkolakom w pełni odkrywać swoje zainteresowania oraz rozbudzać pasje. Szeroka oferta przedszkolna pozwala dzieciom wybrać najciekawsze zajęcia. Wraz z poznaniem upodobań, możliwości i i potrzeb przedszkolaków będziemy tworzyć nowe koła zainteresowań. Niezwykle ważne jest, aby dziecko od najmłodszych lat odkrywało aktywności, które sprawiają mu radość ale również pokażą jego mocne strony. W ten sposób budujemy poczucie wartości młodego człowieka.

Nasze przedszkole jest wyjątkowe i pierwsze tego typu w Polsce.

Ponieważ wiedza o człowieku stale się zmienia - wykorzystujemy w nowatorski sposób metody wspierające rozwój dzieci:

Zajęcia specjalistyczne pogłębione są diagnostyką, co umożliwia indywidualne podejście do każdego przedszkolaka. Prowadzone są przez wykwalifikowany personel z kilkunastoletnim stażem.

Przedszkole otwarte jest w godzinach 6.00-18.00.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Istnieje możliwość zapisania dzieci do najmłodszej grupy od 01.01.2013 r.

„Wyspa” jest niepubliczną placówką, która mieści się na osiedlu „BIAŁOSTOCZEK” przy ulicy 1000-lecia w Białymstoku. Zajmujemy lokale w budynku na rogu ulic Tysiąclecia i  Kombatantów. Sale zabaw są przestronne i słoneczne. Posiadamy również dwie mniejsze sale do pracy w małych grupach. Pamiętajmy, iż w przedszkolu dzieci spędzają dużo czasu, dlatego bardzo ważne są warunki w jakich przebywają. Przedszkole „Wyspa” przygotowywane jest od podstaw, dzięki czemu pomieszczenia i wyposażenie można dostosować do potrzeb rozwojowych dzieci. Wyposażenie placówki (meble, pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt specjalistyczny) jest nowe i posiada certyfikat bezpieczeństwa. W przedszkolu dbamy również o zajęcia na świeżym powietrzu. Przykładamy dużą wagę do zdrowych nawyków żywieniowych.

Stworzyliśmy przedszkole z myślą o Państwa dzieciach. Chcemy aby czuło się w nim bezpiecznie i wyjątkowo. Dziecko w pierwszych latach życia uczy się więcej niż nam się wydaje. Zasiane ziarno w wieku przedszkolnym będzie wzrastało, a plony zbierzemy w dalszym życiu.